Text Size
Mengenai SPR Profil Ahli SPR

Ahli SPR

ahli_4 ahli_5 no_photo
Datuk Dr. P. Manogran
(Tahun : 29.05.2006 - Sekarang)
Datuk Christopher Wan Soo Kee
(Tahun : 22.08.2008 - Sekarang)
Ybhg. Dato' Haji Md Yusop Bin Haji Mansor
(Tahun : 05.09.2012 - Sekarang)
Encik Abdul Aziz Bin Khalidin
(Tahun : 05.09.2012 - Sekarang)
Kekosongan Jawatan

Datuk Dr. P. Manogran

ahli5

Datuk Dr. P. Manogran
(PJN,DTMP,JMN,KMN)

03.3.1973 - 14.7.1978

PSU, Unit Perancang Jalan, Kementerian Kerja Raya

15.7.1978 - 15.9.1981
Penolong Pengarah Kanan, Unit Pemodenan Tadbiran dan Perancangan Tenaga Manusia (MAMPU),Jabatan Perdana Menteri 
16.9.1981 - 31.5.1984
Ketua Penolong Pengarah, Unit Pemodenan Tadbiran dan Perancangan Tenaga Manusia (MAMPU),Jabatan Perdana Menteri 

01.6.1984 - 20.8.1985

Ketua Penolong Pengarah, Bahagian Perundingan, Jabatan Perkhidmatan Awam (JPA)

01.7.1987 - 02.6.1991

Ketua Penolong Pengarah, Unit Pemodenan Tadbiran dan Perancangan Tenaga Manusia (MAMPU),Jabatan Perdana Menteri 

02.1.1995 - 31.3.1995

Ketua Penolong Pengarah, INTAN, JPA

01.4.1995 - 30.9.1998

Timbalan Pengarah, INTAN, JPA

01.10.1998 - 04.2.2001

Pengarah, Bahagian Perancangan dan Penyelidikan, JPA

05.2.2001 - 31.3.2004

KSU, Kementerian Pembangunan Wanita, Keluarga, dan Masyarakat 

01.4.2004 - 25.5.2006

KSU, Kementerian Sumber Manusia 

29.05.2006 - Sekarang

Ahli Suruhanjaya Pilihan Raya Malaysia 

Datuk Christopher Wan Soo Kee

ahli4

Datuk Christopher Wan Soo Kee
(PJN,DMPN,DMSM,PGPP,PSPP,KMN)

Datuk Christopher Wan Soo Kee mula memasuki Polis DiRaja Malaysia pada tahun 1969 sebagai Inspektor Percubaan dan bersara dari pasukan sebagai Pesuruhjaya Polis, Pengarah Jabatan Siasatan Jenayah,Bukit Aman. Semasa dalam perkhidmatan, beliau pernah bertugas sebagai

1970 - 1997

Pegawai Turus Cawangan Khas,Bukit Aman
1977 - 2000
Penolong Pengarah Pentadbiran,Jabatan Pengurusan,Bukit Aman 
2000 - 2002
Ketua Cawangan Khas,Kuala Lumpur
2002 - 2005
Ketua Polis Negeri, Melaka
2005 - 2006
Ketua Polis Negeri, Pulau Pinang;
2006 - 2008
Pengarah Jabatan Siasatan Jenayah,Bukit Aman;
2008 - sekarang
Ahli, Suruhanjaya Pilihan Raya

Ybhg. Dato' Haji Md Yusop Bin Haji Mansor

ahli_4

Ybhg. Dato' Haji Md Yusop Bin Haji Mansor
(SIMP,PGDK,ASDK,ADK)

03.06.1980

Penguasa Kastam (Jawatan Sangkut), Gred 22

17.09.1980
Ditukarkan Ke Pelabuhan Kota Kinabalu, Sabah
15.10.1983
Ditukarkan Ke Stesen Labuan

19.12.1983

Penguasa Kanan Kastam (Jawatan Sementara), Pelabuhan Kota Kinabalu, Sabah

01.03.1984

Ditukarkan Ke Stesen Lahad Datu, Sabah

19.12.1986

Ditukarkan Ke Cawangan Pencegah, Kota Kinabalu, Sabah

01.11.1990

Kenaikan Pangkat Ke Penguasa Kanan Kastam, Gred A12

17.12.1990

Ditukarkan Ke Stesen Wilayah Persekutuan Labuan

03.12.1993

Penolong Pengarah Kastam, Cawangan Tarif/Penjenisan, Kuala Lumpur, Gred W3

25.03.1996

Memangku Jawatan Penolong Kanan Pengarah Kastam, Bahagian Cukai Dalaman, Kota Kinabalu, Sabah Gred W2

02.05.1996

Kenaikan Pangkat Ke Penolong Kanan Pengarah Kastam, Gred W2

01.12.2001

Dilantik Sebagai Timbalan Pengarah Kastam Negeri Sabah (Bahagian Pencegahan), Gred W1 

20.02.2006

Ditukarkan Ke Cawangan Perindustrian Zon Bebas Dan Kawalan Gudang Pengilangan Berlesen, Ibu Pejabat Kastam Diraja Malaysia

13.11.2006

Ditukarkan Ke Jabatan Kastam Diraja Malaysia, Sabah

04.01.2007

Dilantik Sebagai Pengarah Kastam Negeri Sabah, Gred Utama C

06.07.2010

Dilantik Sebagai Timbalan Ketua Pengarah Kastam (Perkastaman/Cukai Dalam Negeri), Gred Utama B

14.01.2011

Dilantik Sebagai Timbalan Ketua Pengarah Kastam (Penguat Kuasa/Pematuhan), Gred Utama A 

07.08.2011

Bersara wajib

05.09.2012-Sekarang

Ahli Suruhanjaya Pilihan Raya Malaysia 

Encik Abdul Aziz Bin Khalidin

ahli_5

Encik Abdul Aziz Bin Khalidin

1978

Majistret, Mahkamah Majistret Kulim, Kedah
1982

Peguam Persekutuan, Jabatan Agama Islam Wilayah Persekutuan (Jawi)

Penolong Pengarah, Biro Bantuan Guaman Kuala Terengganu, Terengganu

1985

Peguam Persekutuan, Jabatan Agama Islam Wilayah Persekutuan (Jawi)

Hakim Mahkamah Sesyen Johor Baru, Johor

1988
Hakim Mahkamah Sesyen Melaka
1992
Hakim Mahkamah Sesyen Klang, Selangor
1994
Hakim Mahkamah Sesyen Kangar, Perlis
1997
Hakim Mahkamah Sesyen Alor Setar, Kedah
1998
Hakim Mahkamah Sesyen Ipoh, Perak
2001
Pengerusi Mahkamah Perusahaan Johor
2009

Pengerusi Mahkamah Perusahaan Malaysia, Kuala Lumpur

Pengerusi Lembaga Penasihat, Jabatan Perdana Menteri

2011
Bersara wajib
2012
Ahli Suruhanjaya Pilihan Raya

Kekosongan Jawatan